Zabriskie Point

Markas, vienas iš protestuojančių studentų lyderių, įtariamas policininko nužudymu. Svetimu lėktuvu jis nusprendžia pabėgti į Mirties slėnį, besidriekiantį Mohavių dykumoje, Kalifornijoje. Ten jis susipažįsta su antropologijos studente Darja. Aistringa jų pažintis tęsiasi neilgai. „Zabriskie Point“ užfiksavo 7-ojo dešimtmečio hipių kultūrą, JAV susipriešinimą ir paradoksus, stiprėjantį kolektyvinį sąmoningumą. Anot M. Antonioni, „Zabriskie Point“ yra „filmas apie Ameriką. Amerika – tikrasis filmo herojus. Filmo veikėjai – tik pretekstas“. Visgi, filmas buvo vertinamas prieštaringai, tapo pirmąja komercine režisieriaus nesėkme. N-16

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
In English with Lithuanian subtitles.

Gegužės 19 d. prieš seansą vyks 40 min. prof. Salvatore Bitonti paskaita apie filmą (italų k. su vertimu į lietuvių k.).

„Skalvijos“ kino centre – modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) filmų retrospektyva „Profesija: Antonioni“. Retrospektyvoje kviečiame giliau susipažinti su Antonioni kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Rinktinėje programoje pristatoma neformalioji „susvetimėjimo“ trilogija ir trys garsūs filmai, sukurti už Italijos ribų. Laukia ir gyvi susitikimai – seansus pristatys į Vilnių atvykstantys Antonioni kūrybos ekspertai, renginio metu vyks atvira paskaita apie Antonioni.

5 bilietų abonementą kviečiame įsigyti „Skalvijos“ kasoje. Jo kaina – 25 Eur.