Profesija: reporteris

Televizijos žurnalistas Deividas Lokis kuria dokumentinį filmą apie postkolonijinę Afriką. Jis nori susitikti su Čado pilietinio karo kovotojais, tačiau kelionė Sacharos dykuma baigiasi, mašinai įklimpus smėlyje. Netikėtai viešbučio kambaryje Deividas aptinka mirusį naują draugą Robertsoną. Kadangi jie buvo išoriškai panašūs, pavargęs nuo darbo ir šeimyninių santykių Deividas nusprendžia pradėti gyvenimą iš naujo, bet jau ne kaip Deividas, o kaip vienišius Robertsonas. Policijai jis praneša apie Deivido mirtį. Pasak Antonioni – tai racionaliausias jo filmas. Nufilmuotas dokumentiniu stiliumi, „Profesija: reporteris“ balansuoja tarp trilerio ir svarstymo apie tapatybę ir vidinės laisvės siekį. Tai pirmas režisieriaus darbas, paremtas kito autoriaus scenarijumi. Nors Antonioni neigė jo autobiografiškumą, pripažino, kad šis filmas pasakoja ir apie jį patį kaip menininką ir filmų kūrėją. N-16

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
In English with Lithuanian subtitles.

Gegužės 17 d. seansą pristatys dr. Matilde Nardelli (anglų k.). Prieš seansą bus galima įsigyti leidyklos „Odilė“ išleistą knygą „Michelangelo Antonioni. Krantinė prie Tibro“.  
Gegužės 18 d. seansą pristatys prof. Salvatore Bitonti (italų k. su vertimu į lietuvių k.).

„Skalvijos“ kino centre – modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) filmų retrospektyva „Profesija: Antonioni“. Retrospektyvoje kviečiame giliau susipažinti su Antonioni kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Rinktinėje programoje pristatoma neformalioji „susvetimėjimo“ trilogija ir trys garsūs filmai, sukurti už Italijos ribų. Laukia ir gyvi susitikimai – seansus pristatys į Vilnių atvykstantys Antonioni kūrybos ekspertai, renginio metu vyks atvira paskaita apie Antonioni.

5 bilietų abonementą kviečiame įsigyti „Skalvijos“ kasoje. Jo kaina – 25 Eur.