Naktis

Pripažintas rašytojas Džiovani Pontano su žmona Lidija vyksta į vakarėlį pas magnatą Džerardini. Nors moteris ir ne itin nori, tačiau sutinka, nes vyras tikisi susitarti dėl naujos knygos leidimo. Vakarėlis ūžia, o pora tampa viso šėlsmo stebėtoja. Džiovanis ieško naujų literatūros personažų, situacijų ir aptinka šeimininko dukrą Valentiną. Lidija stebi visus, tačiau akys visą laiką ieško Džiovanio. Ir vienas, ir kitas įsitraukia į naktinius žaidimus, kurie padeda Lidijai ir Džiovaniui suprasti, ką abudu vienas kitam reiškia. Filmas trunka vieną naktį, viename mieste – Milane. Griežtose miesto architektūros linijose veikėjai – nusivylę, atsiriboję. Antonioni mažai tesidomi istorijos vystymusi, jam labiau rūpi vidiniai veikėjų išgyvenimai ir nutrūkusių santykių tema. Pasak kino kritikų, susvetimėjimo trilogijos filmai atspindėjo ir paranojos bei nerimo būseną, būdingą pokarinėje Italijoje, žmones, kurie buvo nusivylę, netikintys, persekiojami dar šviežių Antrojo pasaulinio karo atsiminimų. N-16

Filmas italų, anglų, prancūzų kalbomis su lietuviškais  subtitrais.
In Italian, English, French with Lithuanian subtitles.

Gegužės 16 d. seansą pristato dr. Matilde Nardelli (anglų k.). Prieš seansą bus galima įsigyti leidyklos „Odilė“ išleistą knygą „Michelangelo Antonioni. Krantinė prie Tibro“.  

„Skalvijos“ kino centre – modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) filmų retrospektyva „Profesija: Antonioni“. Retrospektyvoje kviečiame giliau susipažinti su Antonioni kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Rinktinėje programoje pristatoma neformalioji „susvetimėjimo“ trilogija ir trys garsūs filmai, sukurti už Italijos ribų. Laukia ir gyvi susitikimai – seansus pristatys į Vilnių atvykstantys Antonioni kūrybos ekspertai, renginio metu vyks atvira paskaita apie Antonioni.

5 bilietų abonementą kviečiame įsigyti „Skalvijos“ kasoje. Jo kaina – 25 Eur.