Tik tarp mūsų

„Tik tarp mūsų” – tai talentingų naujosios kartos lietuvių moterų kūrėjų filmų programa, kurioje raginama įsiklausyti į save, pažinti mus supančią aplinką bei joje užkoduotus santykius. Keturių trumpametražių filmų programoje pristatomos istorijos labai kontrastingos – prabylančios apie vienatvę, tėvų ir vaikų santykius, mūsų vidinius balsus ir tolimą meilę. Filmai buvo rodyti sausį vykusio 14-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nacionalinėse konkursinėse programose. N-16

Ammu
Rež. Karolina Nadzeikaitė
Vaidybinis, 2021, 24 min.

Netolimoje ateityje, pagrindinė veikėja Aleks, po dar vieno skaudaus išsiskyrimo užsirašo į įstaigą, kurioje žmonės mokomi gyventi vienatvėje. Vieno iš mokymų etapo metu, Aleks supažindinama su jauna įstaigos darbuotoja vardu Kaste, su kuria užmezga artimą ryšį. Tačiau Aleks nėra įspėjama, kad mokymų esmė yra išugdyti gebėjimą būti vienam.

Laukais
Rež. Kamilė Milašiūtė
Vaidybinis, 2019, 15 min.

Mama su dviem suaugusiomis dukromis atvyksta į sodybą praleisti paskutinio vasaros savaitgalio. Vos atvykus tarp moterų įsiplieskia nesibaigiantys konfliktai. Jie priverčia jas iš arčiau pažvelgti į save ir nuoširdžiai apsvarstyti tarpusavio ryšį, kuris trukdo joms atsiriboti ir gyventi savarankiškai.

Atskirti balsai
Rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann
Dokumentinis, 2020, 17 min.

Trys lietuviai dalinasi prisiminimais, apie tai, kaip jie pirmą kartą išgirdo balsus savo galvoje. Bepasakodami jie vėl išgyvena viską iš naujo. Ar tai kančia ar palaiminimas? Kiekvienas iš jų turi skirtingą nuomonę. Tai dokumentinis filmas apie balsų girdėjimą ir atskirtį nuo įprasto gyvenimo.

Senis
Rež. Elena Rožukaitė
Vaidybinis, 2021, 30 min.

Vaiva svajoja išvažiuoti gyventi į Ispaniją pas mylimąjį, bet prieš tai turi užsidirbti pinigų gyvenimo pradžiai svetimoje šalyje. Ji pradeda dirbti neįgalaus vyro slauge atokiame Lietuvos vienkiemyje. Laikas čia bėga lėtai, o mylimasis vis nekelia ragelio.