„Skalvijos“ kino centro komanda dalijasi artėjančio „Kino pavasario“ laukiamiausiais arba jau matytais filmais.
Rekomenduoja vadovė Vilma
„Mėgstu nuosekliai domėtis autorinio kino kūrėjais. Visuomet laukiu jų naujų darbų. Ypač, jei prieš tai matyti filmai man paliko gilų įspūdį. Negaliu pamiršti „Liepsnojančios moters portreto“, todėl nepraleisiu „Mažytės mamos“ (rež. Céline Sciamma), giliai įsirėžė „Šventieji motorai“, todėl pasidomėsiu „Anete“ (rež. Leos Carax), sapnuoju „Didybės kapines“, todėl būtinai žiūrėsiu „Memoria“ (rež. Apichatpong Weerasethakul). Pasimatysime kino salėje!“
Programų koordinatorės Eglės rekomendacijos
„Filmas „Beatričė“ yra apie merginą, kuri yra truputį keista, visą laiką būna namuose, vienišauja ar vakarieniauja su draugais. Iš esmės, veikia ką nori, o jei nori, neveikia nieko. Tas nieko neveikimas be galo pralinksmino ir įkvėpė. Po filmo kurį laiką maistas buvo gardesnis, spalvos gražesnės, tyla įdomesnė. Besirenkantiems nebūtinai ryškiausius festivalių filmus, rekomenduoju pasidomėti ir kitais Europos debiutų konkurso filmais.“
„Apsėstoji“ – turbūt žinomiausias Andrzejaus Żuławskio filmas. Intensyvus ritmas ir vaidyba prikausto, o su nerimo nuotaika, beprotybe, galų gale, demoniška meile, stebėtinai lengva susitapatinti. Gal dėl to filmas palieka tokį didžiulį įspūdį. Šis filmas yra nepamirštama patirtis, kartosime ir Kino klasikos vakaruose.“
„Žodis – grybams“ – formos prasme ši dokumentika nenustebins, bet filmo tema be galo įdomi. Pasirodo, iš grybų gyvenimo yra ko pasimokyti apie bendradarbiavimo privalumus. Filmas ne tik su gražia žinute, bet ir vertinga informacija.“
Laukiamais filmais dalijasi komunikacijos koordinatorė Auksė
„Džiaugiuosi, kad festivalio programoje kasmet galima surasti vieną-du filmus iš Irano. Todėl tikrai nepraleisiu žinomo Irano kino autoriaus Jafaro Panahi sūnaus debiuto „Pakeliui“ bei ne mažiau žinomo kūrėjo Asgharo Farhadi „Herojaus“ . Pernai „Skalvijoje“ buvo rodoma Senegalo kino programa. Nuostabūs filmai, todėl būtinai ateisiu ir į iš 16 mm juostos rodomą filmą „Laiškai iš kaimo“ (1976). Tikiu, kad kitos progos pamatyti šį filmą gali ir nebūti.“