Trumpi, bet filmai: šiurpios istorijos

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pristato suaugusiesiems skirtą siaubo trumpametražių filmų programą „Trumpi, bet filmai: šiurpios istorijos“.

Programoje – penki trumpametražiai filmai, kupini įtampos, nežinomybės, panikos, psichologinio smurto, su šlakeliu juodojo humoro ir keliais kibirais kraujo. Filmų kūrėjai nesiruošia jūsų gąsdinti primityviais būdais. Jie žaidžia su daug giliau slypinčiomis baimėmis, išbandydami mūsų pakantumą, toleranciją ir vertybes. N-18

 Lapkričio 3 d. programą pristatys režisierius Jonas Trukanas.

 

Atoslūgis

Low tide, rež. Ian Hunt Duffy, vaidybinis, Airija, 2018

Džekas nekantrauja kartu su tėčiu išplaukti jūron, į žūklę. Tačiau viskas pasisuka niūria linkme, kai tėtis pasako, kad jie atsitrenkė į jūros pabaisą ir primygtinai liepia Džekui lįsti į vandenį, akistaton su ja.

Rūgštis

Acide, rež. Just Philippot, vaidybinis, Prancūzija, 2018

Grėsmingas debesis kaupiasi kažkur Vakaruose. Jis pamažu slenka į krašto gilumą, versdamas populiaciją nuo jo bėgti. Debesis neišvengiamai artėja, kyla panika. Tai rūgšties debesis.

Oskaro varpelis

Oscar’s Bell, rež. Chris Cronin, vaidybinis, Jungtinė Karalystė,  2018

Dankanas ir jo šuo Oskaras kaip ir kiekvieną savaitgalį išsiruošė stovyklaut gamtoje. Tačiau kai Dankanas pasižiūri į miškus, iš ten į jo pusę taip pat kažkas žvelgia.

Vyraiškinimo skerdynės Helsinkyje

Helsinki Mansplaining Massacre, rež. Ilja Rautsi, vaidybinis, Suomija, 2018

Isteriška siaubo komedija apie desperatiškas moters pastangas ištverti būrį vyrų trapiais ego, norinčių jai viską paaiškinti. Tačiau didžiausias siaubas galbūt yra arčiau nei ji mano.

Nevykę plaukai

Bad Hair, rež. Oskar Lehemaa, vaidybinis, 2019, Estija

Plinkantis Leo užsidaro savo bute, norėdamas išmėginti plaukų augimo skystį. Tačiau šis paslaptingas skystis sukelia tokių groteskiškų odos ir plaukų metamorfozių, jog visus Leo bandymus kontroliuoti kūno pokyčius paverčia dideliu chaosu.