Tarptautinis konkursas

Tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis

1954 m. įkurtas tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis yra seniausia pasaulyje tokių filmų platforma, garsėjanti dėl programos įvairovės ir atvirumo naujoms formoms. Prestižiniame festivalyje savo filmus yra rodę Martinas Scorsese, Werneris Herzogas, o apdovanojimus yra pelnę ir lietuvių menininkai: Deimantas Narkevičius, Emilija Škarnulytė, Audrius Stonys. „Skalvijoje“ pristatomos keturios programos iš 2020 m. festivalio laidos: tarptautinė konkursinė programa, nugalėtojų programa, vokiečių filmų programa migracijos tema ir kino bei šiuolaikinio meno ribas trinanti programa „Menas ir eksperimentai“.

Renginio organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje.

Tarptautinis konkursas
N-13, 1.26

Stebuklingas sodas
O Jardim Fantástico

Rež. Tico Dias, Fábio Baldo
Vaidybinis, Brazilija, 2019, liet., angl. subt., 21 min.

Čiabuvė mokytoja pamokoje panaudoja ajahuaskos gėrimą tam, kad jos mokiniai patektų į kitą tikrovę. Ritualo metu vienas vaikas miške randa keistą prietaisą.

( ( ( ( ( /*\ ) ) ) ) )
Rež. Saúl Kak, Charles Fairbanks
Dokumentinis, Meksika, 2019, liet., angl. subt., 18 min.

1982 m. išsiveržus El Čičono ugnikalniui, čiabuvių šokių bendruomenei teko išsikelti iš savo gyvenamųjų vietų. Per šešerius metus trukusį filmavimą užfiksuota unikali čiabuvių kaimo atmosfera Meksikos Čiapaso valstijoje. Vis dėlto, politinės temos vis labiau veržiasi į pirmą planą.

BELLA
Rež. Thelyia Petraki
Dokumentinis, Graikija, 2020, liet., angl. subt., 24 min.

1986–1987 m. Graikija – prieš pat socialistų valdymo ir šaltojo karo pabaigą. Antisės akyse keičiasi šalis, pasaulis, o kartu su juo ir Kristosas.

Apsisuk
Gira ancora

Rež. Elena Petitpierre
Vaidybinis, Šveicarija, 2019, liet., angl. subt., 22 min.

Sklinda gandai: Džiovanio motina yra blogas žmogus. Ar ji melagė, o gal paleistuvė? Gimtajame rajone Palerme vaikinas tampa atstumtuoju, smerkiamais žvilgsniais jį varsto draugai, vaikai, vyresnieji ir pamišėliai. Jo pasaulis traukiasi į vis siauresnį ratą, o vienintele paguoda lieka nebylus vėžlys.

Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.