Tarptautinė konkursinė programa Tuščios kišenės

„Šios programos ašis – turtinė nelygybė. Manau, kad šiuolaikinėje kasdienybėje ši tema – ypatingai ryški ir aktuali. Vieni programos filmai geba skvarbiai pasijuokti iš socialinės nelygybės, kiti – meistriškai pjauna aštriai ir skaudžiai. Programa „Tuščios kišenės“ skirta tiems, kurie neabejingi neteisybei.“, – konkursinių programų sudarytojas Andrius Blaževičius. N-16

2720
Rež. Basil da Cunha / dokumentika / Portugalija / 2023 / 0.24

Septynmetė mergaitė ieško brolio, dingusio per žiaurų policijos reidą skurdžiame Lisabonos rajone. Tuo pat metu ką tik į laisvę išėjęs jaunas kalinys stengiasi pradėti naują, dorą gyvenimą. Jųdviejų keliai susikerta pačiu blogiausiu būdu.

Kaip čia nuostabu
Rež. Paulo Menezes, Leandro Goddinho / vaidybinis / Vokietija / 2023 / 0.17

Berlyne tūkstančiai žmonių išeina į gatves protestuoti prieš neįkandamą būsto nuomą bei nuomos kainų ribojimo įstatymo panaikinimą. Tą pačią dieną ką tik iškraustytas homoseksualus brazilas imigrantas ieško naujos gyvenamosios vietos, o jo asmeninis gyvenimas griūva kartu su jį supančiu miestu.

Iš šitų – niekas
Rež. Patricio Martínez, Francisco Cantón / vaidybinis / Argentina / 2023 / 0.17

Važinėdama su dukterim po turčių rajoną, mama netyčia įvairuoja į prabangios vilos gėlyną. Dukrai skubiai tenka ieškoti išeities, kol namu ir jo šeimininke susižavėjusi mama neprivirė dar daugiau košės.

Aušra
Rež. Anna Llargués / vaidybinis / Ispanija / 2023 / 0.28

Namas kaime pripažįstamas netinkamu gyventi. Kol vieni jame gyvenančios šeimos nariai siekia išlaikyti prosenelių statytus namus, jaunimas svarsto, kur galėtų iškeliauti.

Kepsninė
Rež. Jade Hærem Aksnes / vaidybinis / Norvegija / 2023 / 0.18

Socialinė tarnyba atmeta Taros prašymą kompensacijai už elektrą ir pasiūlo įsigyti nemokamą kepsninę. Tokia užduotis verčia Tarą priimti nemalonius sprendimus. Tikrų įvykių įkvėptas satyriškas žvilgsnis į turtingos skandinavų šalies santykį su skurdu.

Filmai su lietuviškais ir angliškais subtitrais.
With Lithuanian and English subtitles.

Renginio organizatorius: