Tarptautinė konkursinė programa Rūgšti branda

„Programoje dominuoja paauglių arba jaunų žmonių istorijos. Jie visi savaip išgyvena asmeninius tektoninius gyvenimo lūžius. O po jų dažniausiai įvyksta esminiai pokyčiai. Visi filmai skirtingi, kiekviena istorija marga ir unikali. Rūgštumas – labai geras žodis, apibūdinti programos filmus ir jų sukeliamas mišrias emocijas.“, – konkursinių programų sudarytojas Andrius Blaževičius. N-16

Citrinmedis
Rež. Rachel Walden / vaidybinis / JAV / 2022 / 0.17

Helovino karnavale jaunas tėvas, norėdamas pradžiuginti savo dešimtmetį sūnų, pavagia mago triušį. Vagystės sukeltas jaudulys netrunka išgaruoti realybėje, kai mažyliui, drauge su tėvu ir naujuoju gyvūnėliu tenka saugiai parsirasti namo.

Ebounda
Rež. Perrin Sombo / vaidybinis / Centrinės Afrikos Respublika / 2022 / 0.17

Be tėvo gyvenančią 12-metę Eboundą pakeliui iš mokyklos išprievartauja nepažįstamas vyriškis. Nepaisant motinos pastangų ją prakalbinti, mergaitė panyra į gilią tylą. Tačiau vieną vakarą ją užburia tradicinis šokis.

27-eri
Rež. Flora Anna Buda / animacinis / Prancūzija / 2023 / 0.09

Alisai sukanka 27-eri. Nors ir šiek tiek dūsdama, ji vis dar gyvena su tėvais ir dažnai pasvajoja apie ištrūkimą iš niūrios kasdienybės. Važiuodama dviračiu iš psichodelinio vakarėlio ant gamyklos stogo, Alisa patenka į avariją. Gal tai suteiks jai drąsos pagaliau suaugti?

Nubusti tyloje
Rež. Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi / dokumentinis / Ukraina / 2023 / 0.18

Vasaros diena buvusiose vokiečių kareivinėse. Čia glaudžiasi iš Ukrainos pabėgę vaikai. Bežaidžiant aptikę karinių simbolių iš praeities, jie susieja juos su dabarties išgyvenimais.

Pirtis
Rež. Atsushi Hirai/ vaidybinis / Prancūzija / 2023 / 0.22

Paskutinę metų dieną mažą Japonijos miestelį apgaubia naktis. Vyriškis ateina į viešą pirtį atsiimti pamiršto daikto ir susigundo pasilikti.

Filmai su lietuviškais ir angliškais subtitrais.
With Lithuanian and English subtitles.

Renginio organizatorius: