Tarptautinė konkursinė programa Primink man

„Ką mes atsimename ir ką pamirštame? Ar tai kaip nors nusako dalykų svarbą? Kartais vaizdas, garsas ar susitikimas gali iššaukti prisiminimų laviną ir dažnai jie nuo mūsų nė nepriklauso. Šioje programoje atminties tema skleidžiasi iš labai skirtingų perspektyvų ir kviečia mus pasinerti tiek į individualios, tiek į kolektyvinės atminties paieškas.“, – konkursinių programų sudarytoja Mantė Valiūnaitė. N-13

Buvau kartą pasiklydęs
Rež. Emma Limon / vaidybinis / Prancūzija / 2023 / 0.11

Vieną 2008-ųjų naktį mano tėvas Džonas pasiklydo Bostono priemiestyje.

Miestas po skraiste
Rež. Natalie Cubides-Brady / eksperimentinis / Didžioji Britanija / 2023 / 0.13

Spekuliatyvi miesto simfonija, įkvėpta 1952-ųjų Didžiojo Londono smogo. Iš archyvinės medžiagos sukurta istorija pasakojama per fikcinius laiškus iš postapokaliptinės ateities, ragindama suvokti smogą šių dienų klimato krizės kontekste.

Ką mena žemė
Rež. José Cardoso / dokumentinis / Pietų Afrikos Respublika / 2023 / 0.23

Istorija apie Apartheido režimo išdraskytą bendruomenę, kurią pakeitė ugdymo institucija, tapusi baltųjų viršenybės ideologijos židiniu.

Paukštis vardu Atmintis
Rež. Leonardo Martinelli / vaidybinis / Didžioji Britanija / 2023 / 0.15

Paukštis vardu Atmintis užmiršo kelią namo. Translytė moteris Lua ieško gatvėse Atminties, tačiau miestas kartais nuožmus ir negailestingas.

Tobulos dienos prisiminimai
Rež. Davina Maria / dokumentinis / Belgija / 2023 / 0.18

Švelni ir melancholiška dviejų menininkių odė Ostendės paplūdimiui, kurioje subtiliai persipina skirtingos atlikimo technikos, aukštinama draugystė, atmintis bei akimirkų kartu trumpalaikiškumas.

Filmai su lietuviškais ir angliškais subtitrais.
With Lithuanian and English subtitles.

Renginio organizatorius: