Tarptautinė konkursinė programa I „Scenos iš šeimyninio gyvenimo“

Filmų programa, skirta tėvų ir vaikų santykiams. O tokie santykiai, kaip žinia, retai kada būna tobuli. Keturi programos filmai pasiūlys visą spektrą skirtingų emocijų – nuo besąlygiškos meilės, švelnumo, žaismingumo iki liūdesio ar humoro. N-13

Kaip matuoti metus?

How Do You Measure a Year?

Rež. Jay Rosenblatt \ Dokumentinis \ JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 29 min.

Tėvas kasmet filmuoja dukrą per jos gimtadienį, užduodamas tuos pačius klausimus. 29 minutėse sutalpintas merginos virsmas iš vaiko į jauną moterį su visais gražiais ir nemaloniais tarpiniais etapais, o taip pat ir sudėtinga tėvo ir dukters ryšio raida.

Kormoranas

Le Cormoran

Rež. Lubna Playoust \ Vaidybinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 23 min.

Motina su sūnum gyvena atokioje saloje. Filme persipina akimirkos iš dviejų jų gyvenimo etapų – jaunystės ir brandos – kai kuriasi kartais trapūs, kartais įtempti, bet vis dėlto nesugriaunami santykiai. 

Sierra

Rež. Sander Joon \ Animacinis \ Estija \ 2022 \ liet., angl. Subt. \ 16 min.

Tėvas su sūnumi atsilieka mašinų lenktynėse. Kad pasiektų pergalę, berniukas pasiverčia padanga. Tam tikrų režisieriaus vaikystės įvykių įkvėptas filmas kviečia pasinerti į siurrealų automobilių lenktynių pasaulį.

Sukasi žemė

Земля крутиться

Rež. Olena Kyrychenko \ Dokumentinis \ Ukraina \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 20 min.

2020 m. pavasarį Ukrainoje įvedus karantiną, režisierė pirmą kartą parvažiuoja pas tėvus ilgesniam laikui. Namuose, kurie, rodėsi, nepasikeitę nuo pat vaikystės, jai tenka susidurti su žiauria realybe.

Filmai su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

With Lithuanian and English subtitles.