Salo, arba 120 Sodomos dienų

Nusivylęs seksualine revoliucija, Pasolinis išsižadėjo „Gyvenimo trilogijos“, šlovinančios kūną ir erotiškumą,  ir į ją atsakė savo paskutiniu filmu, „Salò“.  Juostoje laisvai interpretuojamas Markizo de Sado romanas „120 Sodomos dienų“. Veiksmas vyksta šiaurės Italijoje paskutinėmis Musolinio valdymo dienomis: keturi fašistai įkalina būrelį vaikinų ir merginų atokioje viloje, užsiima iškrypėliškomis orgijomis ir vykdo žiaurius kankinimus. „Salò“ – tai provokuojantis, tiesmukas ir vis dar aktualus žvilgsnis į žmogaus žiaurumą.

Filme atvirai rodomas seksualinis turinys ir smurto scenos. N-18

Pieras Paolo Pasolinis šiandien laikomas vienu svarbiausių XX a. Europos mąstytojų. Pirmuosius žingsnius kine žengęs kaip Federico Fellinio scenaristas, Pasolinis pasižymėjo kaip intelektualus ir radikalus režisierius, išbandęs įvairius kino stilius ir rūšis, filmuose originaliai apjungęs dokumentiškumą, literatūros tradicijas ir meno istoriją. Autoriaus kūrybinis palikimas milžiniškas – politinis aktyvistas, rašytojas, režisierius, jis rašė meno kritikos straipsnius, eiles, pjeses teatrui. Minėdami Piero Paolo Pasolinio gimimo šimtmetį (g. 1922), pristatome išsamią režisieriaus filmų retrospektyvą. 

Gegužės 15 d. seansą pristatys P. P. Pasolinio giminaitis, režisierius Matteo Cerami.

Gegužės 19 d. seansą pristatys poetė ir filosofė Aušra Kaziliūnaitė.

Norinčius apsilankyti daugiau nei viename Pasolinio retrospektyvos seanse kviečiame įsigyti abonementus už specialią kainą: 5 bilietų (22 €) arba 10 bilietų (45 €). Daugiau informacijos čia.

Renginio partneriai:
 

Rėmėjas: