Premjera

Pagrindinė filmo veikėja – brandaus amžiaus sulaukusi Brodvėjaus aktorė Mirtlė, turinti silpnybę alkoholiui. Netrukus ji turėtų pasirodyti spektaklio premjeroje, kur vaidins moterį, nesugebančią oriai susitaikyti su savo senatve. Spektaklio tema išryškina jos pačios vidines baimes: baimę pasenti, tapti nebepatrauklia, palikta, nemylima. Mirtlė taip ir nesusilaukė vaikų, o jos romanas su kolega aktoriumi galiausiai išblėso. Negana to, rengtis vaidmeniui trukdo virtinė nesėkmių, kurios ant kortos pastato ne tik spektaklio premjerą, bet ir moters dvasinę ramybę bei sveiką protą.
Šis filmas Cassaveteso filmografijoje unikalus tuo, kad čia daugiau kalbama ne apie žmonių santykius, o apie vieno herojaus vidinį konfliktą ir kovą. N-16

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
In English with Lithuanian subtitles.

Kovo 10 d. „Skalvijos“ 60-ojo gimtadienio proga žiūrovus kviesime pakelti taurę.
Kovo 12 d. filmą pristatys LRT KLASIKOS žurnalistė Ieva Buinevičiūtė.

Kovą „Skalvijai“ – 60. Ilga istorija, ilgas ir gimtadienis – švęskime kartu visą mėnesį!

Kovo 10–12 d. rodysime specialią filmų programą, kurioje matysite nuo 30-metį mininčios režisieriaus Andriaus Šiušos juostos „Ir jis pasakė jums sudie“ (1993) iki vieno ryškiausių 2022 m. filmų „Viskas iškart ir visur“. Bus parodytas ir vienas iš Ukrainos kino klasikos perlų – Sergejaus Paradžanovo romantinė drama „Užmirštų protėvių šešėliai“ (1965). Kita staigmena – nemokama amerikiečių režisieriaus Johno Cassaveteso filmo peržiūra LRT mediatekoje. Filmas prieinamas nuo kovo 1 iki balandžio 1 d., žiūrėkite čia. Visą gimtadienio programa rasite čia.