Pasolinio balsas

Dokumentinėje esė italų aktorius Toni Servillo įgarsina Piero Paolo Pasolinio eiles, tekstus, ištraukas iš interviu. Archyviniai vaizdai, jungdamiesi su Pasolinio mintimis, atskleidžia ne tik jo gilią meilę žmonėms, neapykantą buržuazijos sluoksniui, bet ir aštuntojo dešimtmečio Italijos istoriją. Filmą pristatys režisierius Matteo Cerami. N-16

Pieras Paolo Pasolinis šiandien laikomas vienu svarbiausių XX a. Europos mąstytojų. Pirmuosius žingsnius kine žengęs kaip Federico Fellinio scenaristas, Pasolinis pasižymėjo kaip intelektualus ir radikalus režisierius, išbandęs įvairius kino stilius ir rūšis, filmuose originaliai apjungęs dokumentiškumą, literatūros tradicijas ir meno istoriją. Autoriaus kūrybinis palikimas milžiniškas – politinis aktyvistas, rašytojas, režisierius, jis rašė meno kritikos straipsnius, eiles, pjeses teatrui. Minėdami Piero Paolo Pasolinio gimimo šimtmetį (g. 1922), pristatome išsamią režisieriaus filmų retrospektyvą.

Gegužės 12 d. seansą pristatys P. P. Pasolinio giminaitis, režisierius Matteo Cerami.

Norinčius apsilankyti daugiau nei viename Pasolinio retrospektyvos seanse kviečiame įsigyti abonementus už specialią kainą: 5 bilietų (22 €) arba 10 bilietų (45 €). Daugiau informacijos čia.

Renginio partneriai:
 

Rėmėjas: