Tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis
1954 m. įkurtas tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis yra seniausia pasaulyje tokių filmų platforma, garsėjanti dėl programos įvairovės ir atvirumo naujoms formoms. Prestižiniame festivalyje savo filmus yra rodę Martinas Scorsese, Werneris Herzogas, o apdovanojimus yra pelnę ir lietuvių menininkai: Deimantas Narkevičius, Emilija Škarnulytė, Audrius Stonys. „Skalvijoje“ pristatomos keturios programos iš 2020 m. festivalio laidos: tarptautinė konkursinė programa, nugalėtojų programa, vokiečių filmų programa migracijos tema ir kino bei šiuolaikinio meno ribas trinanti programa „Menas ir eksperimentai“.
Renginio organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje.
„Pagaminta Vokietijoje: Migracija“
N-13, 1.31
Latentinis nusikalstamumas
Dunkelfeld
Rež. Ole-Kristian Heyer, Patrick Lohse, Marian Mayland
Eksperimentinis, Vokietija, 2020 liet., angl. subt., 16 min.
1984 m. Duisburge buvo padegtas namas, kuriame gyveno darbuotojai migrantai. Žuvo septyni žmonės. Nors policija iš karto atmetė rasistinio išpuolio tikimybę, išgyvenę migrantai dar šiandien kelia klausimą, kodėl buvo padegtas būtent jų namas.
Gaisras
Brand
Rež. Jan Koester, Alexander Lahl
Animacinis, Vokietija, 2019, liet., angl. subt., 5 min.
Kai kaimelio meras nusprendžia priimti apie 40 pabėgėlių, jį ir jo šeimą užlieja įtūžio bei neapykantos banga. Animacijoje pasakojama apie kovą su baime ir apie drąsą, nepaisant gyvybei gresiančio pavojaus ginant savo įsitikinimus.
mano naujasis europietiškas gyvenimas
ma nouvelle vie européenne
Rež. Abou Bakar Sidibé, Moritz Siebert
Dokumentinis, Vokietija, 2019, liet., angl. subt., 22 min.
Kai Abou iš Malio galiausiai atvyko į Europą, atrodė, kad prasidėjo jo naujas gyvenimas. Gyvenimas su ateitimi. Vis dėlto, tuo metu, kai jo filmas apie kelionę į Europą rodomas visame pasaulyje, jis pats gyvena izoliuotas pabėgėlių centre Vokietijoje. Eseistiniai pamąstymai apie nematomas Europos sienas ir apie kino kūrimą kaip vidinės galios išraišką.
Trys užrašai
Three Notes
Jeannette Gaussi
Eksperimentinis, Vokietija, 2006, be dialogų, 4 min.
„Iš mano kūdikystės liko dvidešimt nuotraukų – vienintelis beveik pamirštos tėvynės ženklas. Kai žiūriu į šias nuotraukas, man atrodo, kad jose užfiksuotas ne mano gyvenimas, tarsi jos iliustruotų kito žmogaus istoriją…“ – Jeannette Gaussi.
Morukas
Moruk
Rež. Serdal Karaça
Vaidybinis, Vokietija, 2009, liet., angl. subt., 28 min.
Santūrusis Hakanas ir linksmuolis Muratas yra neišskiriami draugai. Jie kasdien susitinka, kartu leidžia laiką savo pamėgtame Kroicbergo kampelyje, rūko žolę, filosofuoja ir ginčijasi. Dienos kartojasi, laikas bėga. Vis dėlto, netikėtai atsklinda permainų nuojauta.
Ryškumo gylis
Tiefenschärfe
Rež. Mareike Bernien, Alex Gerbaulet
Dokumentinis, Vokietija, 2017, liet., angl. subt., 14 min.
Filme „Ryškumo gylis“ tyrinėjamos Niurnbergo vietos, kuriose vadinamoji „Nationalsozialistische Untergrund“ (NSU, neonacių pogrindinė organizacija) nuo 2000 m. iki 2005 m. nužudė tris žmones. Tai stebėjimo misija, kurios metu kontekstualizuojamos nusikaltimo vietos parodant jų aplinką, analizuojamos jų žymės ir parodoma jų dabartinė paskirtis ar pokyčiai.
Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.