Nugalėtojų programa

Tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis

1954 m. įkurtas tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis yra seniausia pasaulyje tokių filmų platforma, garsėjanti dėl programos įvairovės ir atvirumo naujoms formoms. Prestižiniame festivalyje savo filmus yra rodę Martinas Scorsese, Werneris Herzogas, o apdovanojimus yra pelnę ir lietuvių menininkai: Deimantas Narkevičius, Emilija Škarnulytė, Audrius Stonys. „Skalvijoje“ pristatomos keturios programos iš 2020 m. festivalio laidos: tarptautinė konkursinė programa, nugalėtojų programa, vokiečių filmų programa migracijos tema ir kino bei šiuolaikinio meno ribas trinanti programa „Menas ir eksperimentai“.

Renginio organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje.

 

Nugalėtojų programa
N-13, 1.15

Mėnuo iš pavienių kadrų
A Month of Singles Frames

Rež. Lynne Sachs
Eksperimentinis, JAV, 2019, liet. subt., 14 min.

1998 m. kino kūrėja Barbara Hammer dirbo kūrybinėje studijoje be vandens ir elektros. 2018 m. Barbara Hammer pradėjo ruoštis mirčiai. Ji perdavė studijoje sukauptą medžiagą Lynne Sachs, kuri išanalizavo Barbaros patirtą vienišumo jausmą. Lynne ekrane įterpia tekstą – kaip prieštarą somatiniam kinui ir žiūrovus sukviečia į skirtingas erdves bei laiką.

Piemenys
Shepherds

Rež. Teboho Edkins
Dokumentinis, Prancūzija, P. Afrika, Vokietija, 2020, liet., angl. subt., 27 min.

Filme parodoma didžiulė galvijų reikšmė visam socialiniam gyvenimui Lesoto valstybėje, kurią iš visų pusių supa Pietų Afrikos Respublika. Karvėms suteikiama gili simbolinė ir materialinė prasmė, todėl jos tampa ypač vertingos. Filmuojama kalėjime, kuriame sėdi galvijų vagys. Jie pasakoja apie savo gyvenimą ir apie tai, kodėl čia pateko.

Karčiai saldu
Bittersweet

Rež. Sohrab Hura
Dokumentinis, Indija, 2019 liet. subt., 14 min.

Sohrabas Hura filmuoja savo motiną, sergančią ūmia paranoidine šizofrenija ir jos šunį Elzą. Bandymas išsivaduoti iš sunkios situacijos virsta strategija, padedančia susitaikyti su šeimos realybe. Per dešimt metų trukusį fotografavimo ir filmavimo procesą bandoma surasti prasmę ir susitaikyti su praeitimi.

CUKRUS
SUGAR

Rež. Bjørn Melhus
Mokslinė fantastika, Vokietija, 2019, liet. subt., 20 min.

Postapokaliptiniame pasaulyje, kuris ne itin skiriasi nuo šiandieninio, robotas humanoidas CUKRUS geba jausti, mąstyti ir šokti ir buvo atsiųstas su užduotimi sugrąžinti žmonėms žmogiškumą. CUKRUS susitinka postinfluencerį, kuris požeminėje aukštųjų technologijų erdvėje vaidina begalinėje reklaminėje laidoje. CUKRUS bando išvaduoti būtybę iš jos rutinos kalėjimo bei paversti jų susidūrimą tikru susitikimu – sąveika, dialogu.

Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.