Naujienos iš namų

„Moving Cinema“ jaunieji programeriai kviečia atrasti Lietuvoje rečiau rodomą Europos kiną. Šį kartą tai – belgų kino režisierės Chantal Akerman jautrus ir asmeniškas filmas „Naujienos iš namų“.

Jautri ir melancholiška fizinio ir emocinio atstumo nuo gimtųjų namų refleksija ir vienas įsimintiniausių Niujorko miesto portretų šiuolaikinio kino istorijoje. Neonų nušviestos užkandinės, grafičiais išpaišyti metro vagonai, nusidėvėję namų fasadai ir duobėtos gatvės – keistas ant bankroto ribos atsidūrusio miesto grožis – kontrastuoja su intymiu ir asmenišku garso takeliu, kurį sudaro Ch. Akerman skaitomi jos mamos iš Belgijos į Niujorką rašyti laiškai. Sekant struktūralistinio kino tradicija, filme dominuoja aiški struktūra ir ilgi planai, kuriuose netrukdomai skleidžiasi pagrindiniai filmo veikėjai – erdvė ir laikas. N-13

Organizatoriai: VšĮ „Meno avilys“ ir tarptautinis kino edukacijos projektas „Moving Cinema“. Filmo peržiūrą ir projektą „Moving Cinema“ remia programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA paprogramė ir Lietuvos kultūros taryba.

Įėjimas su nemokamais bilietais, dalijamais kasoje renginio dieną.

Nuo 2022 m. kovo 8 d. kino salėje privaloma dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.