Nacionalinė konkursinė programa II

„Santykiai – dažna filmų tema, tik tam, kad apie juos prabiltum autentiškai, reikia daug drąsos, gebėjimo reflektuoti ir žengti žingsnį nuo savo patirties link universalių temų. Šią užduotį skirtingomis kino rūšimis stengiasi įgyvendinti jaunieji Lietuvos kino kūrėjai: animacija, vaidybinis, dokumentinis ir eksperimentinis kinas šioje programoje žvelgia į santykius su tėvais, atsisveikinimą su brangiu draugu ir santykį su pačiu savimi.“ –  konkursinių programų sudarytoja Mantė Valiūnaitė. N-13

Daug geresnis
Rež. Skirmanta Jakaitė / animacija / Lietuva / 2022 / 0.13

Vyras laukia tyrimų rezultatų. Jis tikisi blogiausio, bet tuo pat metu viliasi geriausio. Apimtas nerimo ir išsigandęs jis savaitę praleidžia nežinioje, nei čia, nei ten, bijodamas dalykų, kurie dar neįvyko.

Numeris Vienas
Rež. Milda Augustaitytė / dokumentika / Lietuva / 2023 / 0.15

Dvylikametis Arianas su partnere ruošiasi Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatui. Sportinių šokių šokėjai ankstyvajame amžiuje privalo perprasti suaugusių pasaulį – išmokti demonstruoti vyriškumą, moteriškai gundyti, parduoti save. Bet ar to užtenka norint laimėti čempiono titulą?

Kai aš buvau malalietka
Rež. Severina Vaičiūnaitė / vaidybinis / Lietuva / 2023 / 0.18

Sofija grįžta į apleistus vaikystės namus, čia ji ieško paguodos paauglystės prisiminime, kuomet jos artimas bičiulis Mykolas ruošėsi išvykti. Naktiniame Vilniuje, per netikėtus posūkius ji randa drąsos atsisveikinti. Šis filmas pasakoja apie artimą draugystę bei prisiminimus, kurie mus įkvepia judėti tolyn.

Dear Dad
Rež. Austė Urbanavičiūtė / eksperimentinis / Lietuva, Vokietija / 2024 / 0.17

Jauni suaugusieji išpažįsta sudėtingas patirtis, jausmus ir prisiminimus iš vaikystės žvelgdami į laimingas šeimos akimirkas užfiksuotas tėvų vaizdajuostėse. Kaip integruoti sudėtingas vaikystės patirtis į suaugusio žmogaus gyvenimą?

Burbule
Rež. Vilma Razmutė / animacija / Lietuva / 2024 / 0.07

2150 m., Žemę nuniokojo karas ir klimato katastrofos. Dirbtinis intelektas iškeldina pavienius, uždarytus kapsulėse žmones į Marsą. Pagrindinis veikėjas Benas, šiame pasaulyje pavadintas „018533“, ilgisi savo tikrųjų namų. Meditacija jam vienas iš būdų, kaip kovoti su šiuo ilgesiu. Tuo metu AI stebi Beną, siekdama pagerinti jo nuotaiką. Staiga, Benui medituojant, holografinė žuvis įteikia jam dovaną.

Uogos
Rež. Vytautas Katkus / vaidybinis / Lietuva / 2022 / 0.15

Karšta vasaros diena. Virš sodo namelio svyrančios vyšnios šakos pilnos prisirpusių uogų, linguoja nuo vėjo ir svorio. Pirmomis pensijos dienomis tėtis pasikviečia sūnų sode nuskinti vyšnių. Tėtis stengiasi niekur neskubėti, jis nori praleisti kuo daugiau laiko su sūnumi ir vyšnios lieka antrame plane.

Filmai su SKN ir angliškais subtitrais.
With SDH and English subtitles.

Seansai pritaikyti kurtiesiems ir neprigirdintiems žmonėms. Ką tai reiškia? Filmas bus rodomas su specialiais subtitrais (SKN), kurie kiek daugiau nei įprastai papasakos apie filme pasigirstančius garsus. Girdintiems žiūrovams šie subtitrai netrukdys, o kurtieji ir neprigirdintys galės visavertiškai filmą žiūrėti kartu su girdinčiaisiais.

Renginio organizatorius: