Nacionalinė konkursinė programa I

„Galvodamas, koks yra programos filmų bendras vardiklis, pajutau, kad tinkamiausias žodis yra šaltis. Visuose filmuose personažai susiduria su šalčiu tiesiogine arba perkeltine to žodžio prasme. Ar tai būtų stingdantis Sibiro klimatas, atšiauri Vilniaus naktis, sistemos abejingumas, ar emigranto skausminga patirtis – visur šaltis smelkiasi po oda. Tai aktualus ir įtraukiantis jaunas lietuviškas kinas.“ – konkursinių programų sudarytojas Andrius Blaževičius. N-13

Reisas
Rež. Rimantas Oičenka / dokumentika / Lietuva / 2022 / 0.25

1975 m. Klaipėdos uostas, Lietuvos SSR. Laivo „Nemunėlis“ įgula atsisveikina su žmonomis ir leidžiasi į penkis mėnesius truksiantį žvejybos reisą Atlanto vandenyne. Nors laivas nutolsta per tūkstančius kilometrų nuo geležinės uždangos, jos šešėlis slenka paskui žvejus.

Sulaikymas
Rež. Indrė Juškutė / vaidybinis / Lietuva / 2024 / 0.15

Po automobilio avarijos sulaikyta mergina atvedama į areštinę, kurioje turi praleisti visą naktį. Šaltame ir tamsiame rūsyje ji susiduria su policininkų apatija – ji tik dar viena nusikaltėlė jų kasdienybėje. Ryškūs išgyvenimai ir vidinė akistata su savimi paveikia merginą. Neaišku, kiek ilgai truks jos sulaikymas.

-15
Rež. Rinaldas Tomaševičius / vaidybinis / Lietuva / 2023 / 0.28

Aleksėjus po 15 metų, praleistų kalėjime, išleidžiamas bandomajam laikotarpiui į laisvę. Jam padeda simpatizuojanti socialinė darbuotoja. Vyras įsidarbina maisto išvežiotoju. Naktinis Vilnius kupinas provokuojančių situacijų. Aleksėjus kas kartą tvardo save ir stengiasi nesielgti pagal senus bandito įpročius. Slegiamas kaltės jis bando susitaikyti su dukterimi Maja, užsiimančia prostitucija.

Purga
Rež. Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė, Antanas Skučas / animacinis / Lietuva / 2023 / 0.13

Žiema, 1942-ieji metai Šiaurės poliariniame rate. Atšiauri arkties gamta, Laptevų jūra, Trofimovsko sala ir jos fone – dėl išlikimo kovojantis  žmogus. Čia sovietų valdžia deportavo tūkstančius gyventojų iš okupuotų Baltijos šalių, Suomijos, Ukrainos ir kitų vietų.

Smurtas ir žiaurumas laukinėje žemėje. Žmogus čia tik svetimkūnis. Tremtinių kasdienybė, pastangos išgyventi, išlikti žmogumi ten, kur žmogaus apskritai neturėtų būti  – kiekviena diena gamtos didybės akivaizdoje tampa akistata su mirtimi.

Visos filme vaizduojamos patirtys paremtos išgyvenusiųjų atsiminimais.

Hablo dėsnis
Rež. Arnas Balčiūnas / vaidybinis / Lietuva / 2024 / 0.18

Nebylus jaunuolis nepritampa statybų aikštelėje. Sunkiai susižeidus bendradarbiui, įtampa tarp darbininkų auga.

Filmai su SKN ir angliškais subtitrais.
With SDH and English subtitles.

Seansai pritaikyti kurtiesiems ir neprigirdintiems žmonėms. Ką tai reiškia? Filmas bus rodomas su specialiais subtitrais (SKN), kurie kiek daugiau nei įprastai papasakos apie filme pasigirstančius garsus. Girdintiems žiūrovams šie subtitrai netrukdys, o kurtieji ir neprigirdintys galės visavertiškai filmą žiūrėti kartu su girdinčiaisiais.

Renginio organizatorius: