Nacionalinė konkursinė programa I

Santykiai – tokia pagrindinė penkis nacionalinės konkursinės programos filmus vienijanti tema. Atsitraukimas į save gamtoje išsiskyrus su artimu žmogumi, bandymas stovėjimo aikštelėje išsiaiškinti, kodėl nutrūko draugystė arba išsaugoti blėstančią meilę, kuriai, atrodo, šansų nebėra. Šios istorijos liudija, kaip kartais svarbu stoti į akistatą su savimi, siekiant perprasti santykių tėkmę. N-13

Automobilių stovėjimo aikštelė

Parking Lot

Rež. Jorė Janavičiūtė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2021 \ angl. subt. \ 12 min.

Jaunos moterys, Martyna ir Kamilė, buvo geriausios draugės, bet prieš maždaug pusę metų Martyna ėmė ir pradingo iš Kamilės gyvenimo… Vieną dieną Martynai beskubant į susitikimą su naujais bendradarbiais, jos netyčia susitinka daugiaukštėje prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Kamilė nusprendžia išsiaiškinti Martynos „dingimo“ iš jos gyvenimo priežastis. Per šiuolaikinių moterų draugystės prizmę, trumpametražis filmas „Automobilių stovėjimo aikštelė“ nagrinėja „emocinės higienos“ problemą.

Sausra

Drylands

Rež. Urtė Sabutytė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 14 min.

Jauna moteris išgyvena skaudų išsiskyrimą. Negalėdama likti bute, kuriame pora gyveno kartu, mergina išsikviečia taksi ir išvažiuoja į mišką. Susitikimas su gamta moterį priverčia nusimesti drabužius, užgniaužtas emocijas, nuovargį. Naujai atrasta stiprybė ir ramybė paruošia ją naujam gyvenimo etapui.

Blausos

Through Gloom

Rež. Arnas Balčiūnas \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 17 min.

Kalbus „Bolt“ vairuotojas važinėja naktinėmis gatvėmis. Į jo automobilį įsėda apatiška mergina. Pokalbis tarp jų sunkiai rezgasi, iki kol ji paprašo sustoti miegamajame rajone, ketindama kai kam atkeršyti.

Elena

Rež. Birutė Sodeikaitė \ Animacinis \ Lietuva, Prancūzija, Kroatija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 13

min.

Elena mėgaujasi gyvenimu debesyse, kol susipažįsta su žavinguoju Raudonuoju Gervinu ir jos viduje įsišaknija sėkla. Elena nepasirengusi pokyčiams ir aukai, kurių pareikalauja jos gyvenime atsiradusi sėkla, todėl išplėšia ją iš savęs. Netrukus ji suvoks šio veiksmo pasekmes.

Pasakyk, kad myli

Tell Me You Love Me

Rež. Elena Rožukaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 28 min.

Meilės istorija skyrybose.

Filmai su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

With Lithuanian and English subtitles.