Menas ir eksperimentai

Tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis

1954 m. įkurtas tarptautinis Oberhauzeno trumpųjų filmų festivalis yra seniausia pasaulyje tokių filmų platforma, garsėjanti dėl programos įvairovės ir atvirumo naujoms formoms. Prestižiniame festivalyje savo filmus yra rodę Martinas Scorsese, Werneris Herzogas, o apdovanojimus yra pelnę ir lietuvių menininkai: Deimantas Narkevičius, Emilija Škarnulytė, Audrius Stonys. „Skalvijoje“ pristatomos keturios programos iš 2020 m. festivalio laidos: tarptautinė konkursinė programa, nugalėtojų programa, vokiečių filmų programa migracijos tema ir kino bei šiuolaikinio meno ribas trinanti programa „Menas ir eksperimentai“.

Renginio organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje.

Menas ir eksperimentai
N-13, 1.02

Amarilio studija
Amaryllis – a Study
Rež. Jayne Parker
Eksperimentinis, Jungtinė Karalystė, 2020, be dialogų, 7 min.

Trumpas amarilio žiedo vidinės dalies tyrimas, nufilmuotas 16 mm juosta. Vidurinė piestelė, kuokeliai ir dulkinės, kuriose vystosi geltonos žiedadulkės, visa tai išsiskiria žiedlapių spalviniame fone.

 

Junkerio namas
Junkerhaus

Rež. Karen Russo
Eksperimentinis, Jungtinė Karalystė, Vokietija, 2019, be dialogų, 8 min.

„Junkerio namas“ buvo nufilmuotas Karlo Junkerio (1850–1912) namuose, Lemgo mieste Vokietijoje, kuriuos jis kūrė visą savo gyvenimą. Atspindžiai, projekcijos ir kintanti šviesa suformuoja abstraktų darinį, kuris atgaivina paviršius ir struktūras bei sukuria psichologinį portretą, leidžiantį įvertinti K. Junkerio architektūrą kaip mistinę ir vizionierišką patirtį.

 

Milenos giesmė
Milenina píseň
Rež. Marie Lukáčová, Anna Remešová
Eksperimentinis, Čekijos Respublika, 2019, liet., angl. subt., 9 min.

Pasaulio dichotomija nėra pačios krikščionybės savastis, ją tik vėliau suformulavo ankstyvieji Bažnyčios tėvai. Šis požiūris plito per institucinę sąrangą, kapitalizmo pradžią, Švietimo amžių iki šiandieninės iškreiptos formos, kuri vargiai gali būti gretinama su pirmosiomis krikščionių bendruomenėmis, pasižyminčiomis kultūros decentralizavimu ir struktūromis be hierarchijos. Visame pasaulyje stiprėjantys šiuolaikinio feminizmo protestai suteikia tam tikras priemones šiai kritikai išreikšti.

 

Risčia
Passage

Rež. Ann Oren
Eksperimentinis, Vokietija, 2020, be dialogų, 13 min.

Garso efektų kūrėjas filmui, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka dresuotas žirgas, susipainioja savo paties imitacijose. Su 16 mm juosta nufilmuotas eksperimentinis filmas – tai aliuzija į Eadweard’o Muybridges’o ankstyvuosius kino bandymus su žirgais.

 

Aš esu žmonija 1
I Am the People 1

Rež. Li Xiaofei
Dokumentinis, Kinija, 2020, liet., angl. subt., 25 min.

Filmas – menininko Li Xiaofei didesnio projekto dalis – yra pokalbių su menininkais, poetais, mąstytojais ir gamyklų darbininkais kaleidoskopas, tyrinėjantis kūrybos procesą bei šiandieninės visuomenės mąstyseną ir ekonomiką.

 

Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.