Edipas karalius

Sofoklio graikų tragedijos „Edipas karalius“ ekranizacija – pirmoji Pasolinio spalvota juosta, stebinanti kostiumais ir Maroko dykumos platybėmis. Edipui išpranašaujama, kad jis nužudys tėvą ir ves savo motiną. Atgaivindamas vieną kertinių pasaulio mitų, Pasolinis atmeta visas Freudo įtakas ir pasakoja istoriją apie sąmoningą atsisakymą žinoti. Pasolinio Edipas nėra likimo auka; nusprendęs vengti tiesos, jis pats save pasmerkia. N-16

Pieras Paolo Pasolinis šiandien laikomas vienu svarbiausių XX a. Europos mąstytojų. Pirmuosius žingsnius kine žengęs kaip Federico Fellinio scenaristas, Pasolinis pasižymėjo kaip intelektualus ir radikalus režisierius, išbandęs įvairius kino stilius ir rūšis, filmuose originaliai apjungęs dokumentiškumą, literatūros tradicijas ir meno istoriją. Autoriaus kūrybinis palikimas milžiniškas – politinis aktyvistas, rašytojas, režisierius, jis rašė meno kritikos straipsnius, eiles, pjeses teatrui. Minėdami Piero Paolo Pasolinio gimimo šimtmetį (g. 1922), pristatome išsamią režisieriaus filmų retrospektyvą.

Gegužės 15 d. seansą pristatys P. P. Pasolinio giminaitis, režisierius Matteo Cerami.

Norinčius apsilankyti daugiau nei viename Pasolinio retrospektyvos seanse kviečiame įsigyti abonementus už specialią kainą: 5 bilietų (22 €) arba 10 bilietų (45 €). Daugiau informacijos čia.

Renginio partneriai:
 

Rėmėjas: