Čunkingo ekspresas

Du persipynę pasakojimai – nuaras ir romantiška komedija tapo populiariausia Wong Kar-wai’aus juosta po filmo „Meilės laukimas“. Du vieniši Honkongo policijos pareigūnai sudaužytomis širdimis vėl įsimyli: numeris 223 nepažįstamą šviesiaplaukę femme fatale, per sieną gabenančią heroiną, 663 – išsiblaškiusią užkandinės pardavėją Fei, kuri šiam nežinant ima lankytis jo namuose. Šis neurotiškas, melancholiškas, nuo Honkongo neoninių šviesų mirgantis filmas pelnė režisieriui tarptautinį pripažinimą. N-13

25 d. filmą pristatys kino kritikė Rasa Paukštytė.

Naktinis miestas, nepriekaištingai parinkta muzika, šuoliuojantis laikas ir nepasotinamas ilgesys – Wong Kar-wai’aus braižas pavertė jį pasauline sensacija ir vienu žinomiausiu Honkongo Naujosios bangos režisieriumi. Ilgesingumas jo filmuose kone apčiuopiamas – herojų jausmai dažnai perkeliami į objektus ir maistą, kad ir muilo gabalėlį ar konservuotų ananasų skardinę. Nedidelė filmografija apima visą žanrų spektrą – nuo melodramos iki trilerio ar mokslinės fantastikos.  „Skalvija“ pristato penkių restauruotų Wong Kar-wai’aus filmų retrospektyvą.

Norinčius apsilankyti daugiau nei viename retrospektyvos seanse kviečiame įsigyti abonementus už specialią kainą: 5 bilietų (22 €) arba 2 bilietų (9 €). Patariame juos iškart išsikeisti į norimus seansus.