Benjamino ir Stefano Ramírezų Pérezų filmų programa

Meno ir rezidencijų centro „Rupert“ rezidentai, kino menininkai Benjaminas Ramírezas Pérezas ir Stefanas Ramírezas Pérezas (Vokietija) kuria ir kartu, ir atskirai. Savo kūryboje menininkai jungia surežisuotus naratyvus ir dokumentiką, inscenizacijas ir kino nuorodas. Pagrindinės jų nagrinėjamos temos – istorinės, politinės ir technologijų įtakos medijoje, autentiškumas, tapatybė, individualus ir kolektyvinis santykis su istorija bei geografija.

Benjaminas Ramírezas Pérezas baigė Kelno medijų meno akademiją, kuria eksperimentinius filmus, dalyvauja grupinėse ir personalinėse parodose. Jo filmai rodyti tarptautiniuose Roterdamo, Lokarno, Toronto ir kituose kino festivaliuose. 2019 m. režisierius buvo atrinktas į programą „Berlinale Talents“.

Stefanas Ramírezas Pérezas baigė Vankuverio kino mokyklą ir Kelno medijų meno akademiją. Kuria performansus ir eksperimentinius filmus, jo kūryba buvo pristatyta tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje, Kaselio dokumentinių filmų festivalyje, Niono dokumentinių filmų festivalyje „Visions du Réel“ ir kitur.

Liepsnojančios smegenys skiria mus
A Fire in My Brain that Separates Us
Rež. Benjamin Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2015, anglų, vokiečių k., angl. subt., 17 min.

Tuščiame kambaryje pamažu pradeda judėti objektai – juos judinanti jėga lieka už kadro ir traukia daiktus už virvelių, laidų, kilimo krašto. Veiksmą lydi filmo titrai – ištraukos iš filmų manipuliacijos, sedukcijos ir išdavystės tema.

Kaip bet kas kitas
As Much As Anyone       
Rež. Stephan Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2017, anglų k., 17 min.
Keturios kylančios ar buvusios aktorės iš Los Andželo suvaidina scenas iš filmų apie aktores.

Samplūdis
Confluence
Rež. Benjamin ir Stefan Ramírez Pérez
Dokumentika, 2018, anglų k., 21 min.
Dar vaikystėje tapusios popžvaigžde serbų atlikėjos Doris Bizetić portretas, kuriame persipina dainininkės biografija ir Belgrado architektūros istorijos.

Neviltis
Despair

Rež. Benjamin Ramírez Pérez
Eksperimentinis, 2018, anglų, vokiečių k., angl. subt., 22 min.
Remiantis Rainerio Wernerio Fassbinderio to paties pavadinimo filmu ir 1977 m. „Vokietijos rudens“ įvykiais, filme nagrinėjamas dvilypiškumas kine, tapatybės ir susvetimėjimo temos.

12 d. – 18:50 Programą pristatys kūrėjai.

Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną „Skalvijos“ kasoje.