Avių skerdikas

„Kinas po paskaitų“ – studentams ir ne studentams skirta teminė filmų programa su gyvais kviestinio dėstytojo pristatymais. Spalio–gruodžio mėnesiais programa, kurią sudarė kompozitorius prof. dr. Titas Petrikis, skiriama nagrinėti muzikos ir kino sankirtoms. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Vatso gete melancholiško žvilgsnio Stenas, kad išmaitintų šeimą, dirba skerdykloje ir stengiasi atlaikyti slegiantį darbą. Tai kone dokumentinė kronika, su lyriška ironija stebinti geto bendruomenės gyvenimą, vaikų pasaulį, rimtus ir smulkius nusikaltėlius. Urbanistinėje geto aplinkoje gimsta magiškos scenos: mergaitė, dėvinti šuns kaukę, vaikai, šokinėjantys nuo stogo ant stogo, lėtas Steno šokis su žmona. Filmo muzika varijuoja nuo Dinah Washington iki Rachmaninovo ir nuolat lydi vidinius herojų išgyvenimus.

Sukurtas kaip baigiamasis režisieriaus studijų darbas, įkvėptas italų neorealizmo, nufilmuotas per kelis savaitgalius su kelių tūkstančių dolerių biudžetu, šis filmas, šiandien lyginamas su juosta „Dviračių vagys“, tapo vienu iš kertinių „Los Andželo maištininkų“ judėjimo filmų. N-13

Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.