Akatonė

Romos lūšnynai. Vitorio Akatonė – bedarbis, visą gyvenimą sąvadavęs, vogęs ir išnaudojęs kitus. Kai pelningiausia jo mergina Madalena atsiduria kalėjime, Akatonė lieka be cento. „Norėjau pažvelgti, kas dedasi neprivilegijuoto žmogaus, gyvenančio neturtingame Romos priemiestyje, sieloje. Tereikėjo tai užfiksuoti: materialinį ir moralinį skurdą, įžūlią, bet nieko vertą ironiją, maniakišką nerimą, niekingą tingumą, jausmingumą be idealų ir tuo pat metu – prietaringą, pagonišką katalikiškumą“, yra sakęs režisierius. Debiutinį filmą Pasolinis, tuomet jau žinomas rašytojas, sukūrė būdamas keturiasdešimties. N-16

Pieras Paolo Pasolinis šiandien laikomas vienu svarbiausių XX a. Europos mąstytojų. Pirmuosius žingsnius kine žengęs kaip Federico Fellinio scenaristas, Pasolinis pasižymėjo kaip intelektualus ir radikalus režisierius, išbandęs įvairius kino stilius ir rūšis, filmuose originaliai apjungęs dokumentiškumą, literatūros tradicijas ir meno istoriją. Autoriaus kūrybinis palikimas milžiniškas – politinis aktyvistas, rašytojas, režisierius, jis rašė meno kritikos straipsnius, eiles, pjeses teatrui. Minėdami Piero Paolo Pasolinio gimimo šimtmetį (g. 1922), pristatome išsamią režisieriaus filmų retrospektyvą.

Gegužės 12 d. seansą pristatys P. P. Pasolinio giminaitis, režisierius Matteo Cerami.

Norinčius apsilankyti daugiau nei viename Pasolinio retrospektyvos seanse kviečiame įsigyti abonementus už specialią kainą: 5 bilietų (22 €) arba 10 bilietų (45 €). Daugiau informacijos čia.

Renginio partneriai:
 

Rėmėjas: